III LEIDIMAS

Apie knygą

„Vilniaus Gatvės“ – tai knyga, kurioje vaizdžiai aprašomos Vilniaus gatvių istorijos. Tai – Gedimino ir Konstitucijos prospektai, Jono Basanavičiaus, Vokiečių, Didžioji, Pilies, Aušros Vartų, Bokšto, Domininkonų, Rūdninkų, Subačiaus, Trakų ir Šv. Jono gatvės. Naujajame knygos leidime skaitytojai taip pat bus supažindinti su miesto poilsio zonomis, apžvalgos aikštelėmis ir kita naudinga informacija.

Nedidelės apimties knygos „Vilniaus Gatvės“ idėją pasiūlė viena Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytojų 2010–ųjų sausio mėnesį. Leidinys buvo sukurtas bendram istorijos ir technologijų pamokų projektui, skirtam Kovo 11-ajai paminėti.

2010–ųjų kovo mėnesio pradžioje atspausdintas ir pagamintas pirmasis ir vienintelis knygos pirmojo leidimo egzempliorius. Šis leidinys su kitais projekto dalyviais kovo 11-ąją buvo eksponuojamas gimnazijos bibliotekoje. Vėliau knyga perkelta į istorijos kabinetą. Tą pačią išleidimo dieną internete adresu gatves.bernex.lt buvo patalpinta šiek tiek paredaguota pirmoji skaitmeninė knygos versija.

Jau šiemet skaitytojus pasitiks III-ias knygos leidimas, kuriame – atnaujintas knygos dizainas, informacija, specialiai knygai fotografuotos aukštos raiškos nuotraukos ir dar daugiau. Taip pat, kadangi tai – skaitmeninė knyga, stengiamasi sukurti ją žymiai interaktyvesnę nei ankstesniuose leidimuose pasitelkiant nuorodas į išorinius šaltinius, papildomas nuotraukų galerijas ir pan.

Planuojamas „Vilniaus Gatvės“ išleidimas – 2015 m. II-III ketvirtis.