2007NUO

„Vilniaus Gatvės“

„Vilniaus Gatvės“

„Vilniaus Gatvės“ – skaitmeninė knyga, kurioje pateikiamos įvairių Vilniaus gatvių iliustruotos istorijos.

Leidinys buvo kurtas „Vilniaus Žemynos gimnazijos“ bendram istorijos ir technologijų projektui, skirtam kovo 11-ajai. Pirmajame knygos leidime panaudota pilnai internete ir knygose rasta istorinė informacija apie sostinės Vilniaus gatves.  2010–ųjų kovo mėnesio pradžioje atspausdintas ir pagamintas pirmasis ir vienintelis knygos pirmojo leidimo egzempliorius.  Tą pačią dieną internete buvo patalpinta šiek tiek paredaguota skaitmeninė knygos versija. Ji nemokamai platinta iki 2010–ųjų spalio 22 dienos.

Per porą mėnesių buvo sukurtas naujas knygos dizainas, logotipas, perrašyta ir papildyta leidinyje esanti informacija, pakeistos nuotraukos, nurodyti visi vaizdų šaltiniai ir licenzijos. Atnaujintas, antrasis leidimas buvo išleistas 2011–ųjų sausio 1-ąją, naujametę naktį, ir buvo sėkmingai platintas iki pat 2012-ųjų birželio 10 dienos.

Šiuo metu yra kuriamas naujas, knygos III leidimas, kuris, planuojama, pasirodys 2015-aisiais. Naujoji knygos versija pasižymės didesniu interaktyvumu, atnaujintais aprašymais bei dizainu, originaliomis, tik knygai fotografuotomis nuotraukomis.